BBC News, Türkçe - Ana sayfa

 • Bir Başkadır dizisinden görüntü

  Bir Başkadır: Neden bu kadar konuşuldu?

  İzleyiciyle buluştuğu 12 Kasım'dan bu yana kamuoyunda dikkatleri üzerine çeken 'Bir Başkadır' dizisi pek çok izleyicinin büyük beğenisini kazansa da kimi eleştirilerin de odağı oldu. Dizinin bunca konuşulmasının nedenlerini oyuncularına ve uzmanlara sorduk.

 • CANLI Berat Albayrak, Varlık Fonu'ndaki görevinden de ayrıldı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, eski Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak'ın Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliği'nin sona erdiğini açıkladı. Açıklamada, "Görevlerinden aflarını talep eden Sayın Dr. Berat Albayrak ve Sayın Arda Ermut'un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyelikleri sona ermiş, Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Sayın Ahmet Burak Dağlıoğlu Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından atanmıştır" denildi.

 • İçişleri Bakanı Soylu ile TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nun HDP'li üyeleri arasında neler yaşandı?

  İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçelerinin ele alındığı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmelere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile HDP'liler arasındaki tartışmalar damga vurdu. Ankara'dan Ayşe Sayın'ın haberi.

 • Katar'ın Borsa İstanbul'a ortak olması ne anlama geliyor?

  Katar, Perşembe günü imzalanan anlaşmayla Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk payını satın alarak ortaklarından biri oldu. Peki bu satın alma ne anlama geliyor? Borsa İstanbul'un yapısı nasıl değişti? Dünyadaki diğer borsaların sahipleri kim?

 • Covid 19 aşılarının farkları neler, nasıl dağıtılacaklar?

  Kasım ayında koronavirüs aşılarıyla ilgili umut vadeden gelişmelerin yaşanmasıyla insanlık, son pandemiyi yenmeye bir adım daha yaklaştı. Ama henüz her şey bitmedi. Rekor sürede geliştirilen aşılardan sonra artık bu aşıların nasıl saklanacağı ve dağıtılacağı tartışılıyor. Mesut Ersöz'ün haberi.

 • Koronavirüs özel dosyası

  Covid-19 pandemisiyle ilgili dünyadan ve Türkiye'den son haberler, analizler ve incelemeler koronavirüs özel dosyamızda.

 • Koronavirüs sözlüğü: Hangi terim ne anlama geliyor?

  Filyasyondan sürü bağışıklığına, koronavirüs günlük hayatımıza pek çok yeni kelime ve kavram kattı. Peki bütün bunlar ne anlama geliyor? Merak ettiğiniz kavramların anlamlarına koronavirüs sözlüğümüzden bakabilirsiniz.

 • Koronavirüs vücudu nasıl etkiliyor?

  Aralık’ta Çin’in Vuhan kentinde başlayan koronavirüs salgını, tüm dünyada hızla yayılıyor. Hastalıkların çoğu hafif şiddette seyrediyor. Ancak dünya genelinde 6.500’e yakın insan yaşamını yitirdi. Peki, virüs vücuda nasıl saldırıyor? Neden bazı insanlar ölürken, bazıları iyileşiyor.

 • Koronavirüs riski nerelerde yüksek?

  Dünya genelinde koronavirüs kısıtlamaları gevşetilirken Covid-19 kapmamak ve ikinci bir dalga oluşmasını önlemek için nelerden kaçınmamız gerektiğini ve neler yapabileceğimizi bağışıklık uzmanı Erin Bromage’a sorduk.

Güney Kore'de çocuklar ve kadınları şantajla cinsel içerikli videolarını paylaşmaya zorlayan çetenin liderine 40 yıl hapis

Güney Kore'de aralarında reşit olmayan kız çocuklarının da bulunduğu çok sayıda kişiyi şantajla cinsel içerikli videolarını paylaşmaya zorlamakla suçlanan bir çetenin 25 yaşındaki lideri Cho Ju-bin, 40 yıl hapis cezasına çaptırıldı.

50 milyon doz Covid-19 aşısı için Çin ile anlaşıldı: Ücretsiz olacak

Covid-19 aşısının Türkiye'ye ne zaman geleceği ve nasıl uygulanacağına ilişkin detaylar çarşamba günü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın düzenlediği basın toplantısında ele alındı.

Dolar/TL kuru neden yükselişe geçti?

Türk Lirası, ekonomi yönetiminde yapılan değişiklikler ile ekonomi ve yargı sisteminde yapılması vaat edilen reform açıklamalarının ardından değer kazanmaya başlamıştı. Ancak bu hafta TL, dolar karşısında tekrar değer kaybetti; kur 8 seviyesinin üzerine çıktı.

AFAD ve Kandilli Rasathanesi yetkilileri, Meclis'te deprem ve ölçüm farkı konusunda neler söyledi?

İzmir depreminin ardından beş partinin önerisiyle kurulan TBMM Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu, bu alanda faaliyet gösteren kamu kurumlarının temsilcilerini dinledi. AFAD Başkanı Recep Güllüoğlu, depremin büyüklüğünün neden farklı açıklandığı sorusuna yanıt verdi.

Maradona’nın ardından: Arjantin’in sorunlu futbol dâhisi

“Tanrı’nın eli” ile gol attığını söyleyen Arjantin’in futbol yıldızı Maradona, hayatı boyunca pek çok sorunla uğraştı.

Snapchat, en çok izlenen içerikleri üreten kullanıcılara 1 milyon dolar dağıtacak

Snapchat, platformda viral olan içerikleri üreten kullanıcılara günlük toplamda 1 milyon dolarlık ödülden pay vermeyi vaat ediyor.